Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Londra Dil Okulları

Londra Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Londra Dil Eğitimi Londra, İngiltere'nin ve Birleşik Krallık'ların başkentidir. 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich Londra yakınlarındadır. Londra dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. 

Londra yaklaşık 2 bin yıl önce Romalılar tarafından kurulmuştur. MÖ 43 yılında Roma İmparatorluğu'nun Britanya'yı işgali sonrasında Londonium ismi ile kurulmuştur.

Londra dünyanın eski kentlerinden birisidir. Turizm bakımından ise tarihi eserler büyük müzelerde sergilenmektedir. Kültürleri gerçekten bin yıl önceden dünyaya yayılmaya başlamıştır. Londra'ya dünyanın her tarafından gelenler vardır. Bu da Londra' nın tarihi bir şehir olmasının sonucudur.

Yaklaşık 8 milyonluk nüfusuyla AB'nin 2. kalabalık kentidir. Bağlı yerleşim birimleri ile birlikte (Greater London) nüfusu 12-15 milyondur. Avrupa'da en fazla beyaz ırk harici insanın yaşadığı şehirdir. 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır.

Uluslararası turizmin kesişme noktasıdır. Dünyanın en kalabalık hava trafiği Londra hava trafiğidir. 5 uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Bunların en büyüğü Heathrow'dur. Heathrow dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan havaalanıdır. 
Londra metrosu, dünyanın en eski metrosudur. Toplamda 274 istasyon bulunmaktadır. Logosu şehrin simgelerinden biri haline gelmiştir.

Turistlerin en çok ilgi gösterdikleri mekanlar; Parlamento Binası,Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve  London Eye'dır. Londra Büyük Şehri, Londra Şehri, Westminister Şehri ve 31 metropoliten-Londra-bölgesinden oluşur. Londra'da 143 adet kayıtlı park ve bahçe vardır. Thames Nehri şehri ikiye bölmektedir.

Ülkede nemli deniz iklimi hakimdir. Yazları serin kışları ılık geçer. Yıl boyunca yağmur görülür.Yağış en çok kasım ayında gerçekleşir. Yazın ortalama sıcaklık 17 , kışın 7 dir. Kapalı gün sayısı fazladır ve sis görülür.Londra Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA