Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Fransa Dil Okulları

Fransa Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Fransa Dil Eğitimi Fransızca’yı Ana Vatanında Öğrenin!
33 ülkenin resmi dil olarak konuştuğu Fransızca, ülkemizde de ticari ve politik olarak öneme sahip dillerdendir. Coğrafi konum olarak ülkemize oldukça yakın olan Fransa, zengin ülke seçenekleri ile yurtdışında eğitim için Avrupa’da da çok tercih edilen ülkelerdendir. Fransa’da dil okulu programları, her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Dil okulu programına katılan öğrenciler dil kursu dışındaki vakitlerde çevre ülkelere turistik geziler düzenleyip, bir çok Avrupa ülkesini gezip görme fırsatı yakalarlar. Ülke yarı başkanlık sistemi ile yönetilir. Ülkede demokrasinin etkisi her alanda hissedilmektedir. Tarihi eserleri ve müzeleri ile görenleri büyüleyen Fransa’da demiryolu ulaşım ağı çok gelişmiş olduğundan birçok bölgeye tren ile seyahat edebilmek mümkündür. Fransa dil okulları programlarına katılan öğrencilerin en çok tercih ettikleri ulaşım aracı da hızlı trenlerdir. Hızlı trenler en yüksek kalite ve konforda hizmet vermekte olup, gideceğiniz yere çok kısa sürelerde ulaşmanızı sağlar. Hızlı tren ile yolculukta uçak yolculuğunun aksine bütün doğal güzelliklerin içerisinden geçerek muhteşem doğal ortamın tadına varmayı sağlamaktadır.

Fransa’da Dil Eğitimi Fiyatları   
Fiyatlar şehir ve okul seçimine göre değişmektedir.  Bilindiği gibi bir marka olan ve avantajları oldukça fazla olan Paris diğerlerine göre biraz daha maliyetlidir.

Fransa’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları
· Fransa dünyanın en güçlü dördüncü ülkesidir.
· Avrupa’da çok önemli bir yatırım ülkesidir.
· Kelime hazinesi çok geniş bir dil olan Fransızca, çok yönlü düşünmenize ve kelime hazinenizin gelişmesine yardımcı olacaktır.
· Fransa uluslararası Kızıl Haç’ın resmi dili olmakla beraber dünyada 200 milyon kişi Fransızca konuşabilmektedir.
· Kanada’da  da Fransızca konuşulur.
· Citroen, Renault, Peugeot gibi dünya markası otomobillerin üreticisi ve ihracatçısıdır.
· Dünyanın en büyük ekonomileri sırasıyla Amerika, Almanya, Japonya, Fransa’dır.
· Türk- Fransız işbirliği ile kurulan birçok uluslararası firmada Fransızca ve Türkçe konuşabilmek çok önemli bir artıdır.
· Avrupa’nın kültür ve sanat merkezidir. Dünyaca ünlü Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa tablosu burada bulunur.
· Fransızca, dünyada ve Türkiye’de geçerliliğini korumaktadır.

Fransa Dil Okulları Ve Şehirler
Başta başkent Paris olmak üzere dil eğitimi iöin tercih edilen diğer şehirler. Nice, Amboise, La Rochelle ve Vichy’dir.

Program Seçenekleri
Standart eğitim olan haftalık 20 derslik programlar, yoğunlaştırılmış 35 saatlik programlar, akademik amaçlı ve sınavlara hazırlık için Almanca programları. Kurs süreleri ihtiyaç, hedef ve bütçeye göre belirlenmektedir.

Fransa’da Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.

Fransa’da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur?
Almanya'da dil okulunun maliyeti bulunduğu şehre, seçilen konaklama tipine, programın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. 

Vize Bilgileri

Avrupa Birliği üyesi bir ülke vatandaşı olmayanların Fransa'da dil eğitimi alması için öğrenci vize almaları gerekmektedir. Fransa'da 3 ay ve daha uzun süre ile eğitim alacak öğrencilerin vize başvurusu yapabilmeleri için Campus France'a kayıt olmaları ve internet üzerinden başvuru yapmaları zorunludur. Campus France tarafından dosyanız onaylandıktan sonra vize görüşmesi için randevu almanız gerekir. Kısa süreli eğitim görecek öğrenciler için gerekli olan konsolosluk mülakat randevusu İstanbul Vize Hizmetleri ve Organizasyon Ltd. Şti. tarafından verilmektedir.

Çalışma İzni

Fransa Çalışma Bakanlığı'ndan bir ön izin almak koşuluyla dil okuluna giden yabancı öğrenciler çalışma izni elde edebilmektedirler.

Yaşam Giderleri

Yiyecek, ulaşım ve diğer harcamalar aylık ortalama 350 ila 500 € hesaplanabilmektedir. Konaklama ortalama olarak 300€ civarındadır.

Ulaşım

Fransa, Batı Avrupa'nın en gelişmiş demiryolu ağına sahiptir. Şehiriçi ve şehirlerarası ulaşımda da yeraltı demiryolu sistemleri ve otobüs hatlarını tamamlayan tramvay hatları oldukça gelişmiştir. Başkent Paris ve çevresi en yoğun yol ve otoyol ağıyla örülmüş durumdadır ve ülkenin hemen her köşesiyle doğrudan bağlantısı bulunmaktadır. Fransa'daki yollarda ayrıca komşu ülkeler Belçika, İspanya, Andorra, Monako, İsviçre, Almanya ve İtalya'daki kentlerden gelen yoğun bir de uluslararası trafik vardır. 10 adet büyük ölçekli limana sahip olan Fransa'nın, aynı zamanda Akdeniz'in en büyük limanı Marsilya'da bulunmaktadır.

Fransa'da yaklaşık olarak 478 adet havaalanı bulunmaktadır. Paris dolaylarındaki Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı ülkedeki en işlek ve en önemli hava ulaşım merkezidir.  Air France, ülkenin ulusal ve resmi havayolu kurumudur. 

Sağlık Sistemi

Fransız sağlık sistemi Avrupa'nın en iyi sistemlerinden biridir Genel Sağlık Sigortası ile sağlık muayenesi herkese açıktır 28 yaşın altındaki öğrenciler için Öğrenci Tamamlayıcı Sigortaları bulunur. 28 yaşın üzerindeki öğrenciler ise bazı şartları yerine getiriyorlarsa Genel Sağlık Sigortası "CMU" den faydalanabilmektedirler.

Fransa Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA