Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Malta Dil Eğitimi Tatil Gibi Bir Dil Eğitimi İçin Malta
İtalya’nın güneyindeki bu şirin ada, bir yandan İngilizce dil eğitimi alırken öte yandan da tatil yapmak isteyen öğrenciler için cazip imkanlar sunuyor. İngiltere’nin çoğu zaman kapalı, bulutlu ve yağmurlu havası yerine özellikle yaz aylarında deniz ve güneşin de nimetlerinden yararlanmak isteyen binlerce kişi Avrupa’nın her yerinden Malta’yı tercih ediyor. Malta hem dil eğitimi hem de yaz tatilini aynı zamanda tek maliyetle yapmanızı sağlıyor.

Malta’da Dil Eğitimi
Malta'nın en önemli özelliklerinden birisi de dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış okullarıdır. 180 yıl boyunca İngiliz Sömürgesi olarak kalan Malta'nın ikinci ana dilinin İngilizce olması ve ülkenin Avrupa'nın önemli merkezlerine yakınlığı, bu ülkede İngilizce okullarının gelişmesini sağlamıştır. Kış aylarında oldukça ekonomik, yaz aylarında ise son derece eğlenceli eğitim programları nedeniyle Malta dil okulları her geçen yıl daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Malta’da Dil Eğitimi Sistemi
Malta’da dil okullarının önemli bir bölümü İngiliz dil okullarının Malta şubesi olarak açılmışlardır ve İngiltere kaynaklı eğitim vermektedir. Diğer dil okulları da tarz ve eğitim standardı olarak İngiltere’deki dil okullarına denktir. Öğretmenlerin neredeyse tamamı İngiltere’den gelmektedir. Bu nedenle Malta dil eğitimi kalitesi ve içeriği bakımından İngiltere’ye kıyasla dezavantaj oluşturmaz.

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları
  • Öncelikle diğer ülkelere kıyasla daha ekonomik olması en dikkat çekici yanıdır.
  • Schengen Vizesi sahibi olunacağından ve Avrupa ülkelerine yakınlığından öğrencilere diğer ülkeleri ziyaret etme şansı verir.

Malta Dil Okulları Ve Şehirler
Malta’nın dil okullarında en gözde şehirlerinden biri Sliema'dır. Gozo, Malta'ya göre daha sessizdir. Comino, Malta Takımadaları'nın en küçüğüdür. Comino su sporları ve dalış için idealdir.

Program Seçenekleri
Malta’da İngilizce eğitimi veren dil okulları değişik alanlarda seçenekler sunuyor. Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlık ya da akademik amaçlı eğitimlere ek olarak İş İngilizcesi eğitimi de alabilirsiniz.

Malta’da Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.

Malta’da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur?
Malta'da dil okulunun maliyeti bulunduğu şehre, seçilen konaklama tipine, programın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Fakat Malta birçok diğer ülkeden çok daha ekonomik bir İngilizce eğitimi sunmaktadır.

Vize Bilgileri

Malta'da AB üyesi bir ülkedir ve dil eğitimi almak için Schengen Vizesi almanız gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine, Malta'da 90 güne kadar kalış izni verilmektedir. Vize Başvuruları ortalama 10 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Malta vizesi için gerekli belgeleri görüntülemek için tıklayınız.

Çalışma İzni

Malta'ya dil eğitimi için giden öğrencilere çalışma izni verilmemektedir. 

Yaşam Giderleri

Haftalık 80 ile 120 Euro yeme-içme, yol parası, telefon kartları gibi ihtiyaçlar için yeterli olacaktır. Şehir içi ulaşım tek yön 2 Euro dolaylarında, bir fast food restoranında ortalama öğün 6 Euro civarındadır. Sosyal faaliyetlerin fazla olması durumunda ekstra cep harçlığına ihtiyaç olabilir. 

Ulaşım

Valletta en erken dönem raylı sistemin kullanıldığı şehirlerden biridir. Malta’da otobüsler en ucuz toplu taşıma aracıdır. Malta'da bir aylık toplu taşıma bileti 27 €'dur. Sliema ve Valetta arasında sadece yolcu taşımacılığı yapan feribotlar bulunmaktadır.

Malta Uluslararası Havaalanı'ndan İstanbul Atatürk Havaalanı'na direkt uçuşlar bulunmakta ve ortalama uçuş süresi 1,5 saat sürmektedir.

Sağlık Sistemi

Malta sağlık sistemi oldukça gelişmiş olmakla beraber Türk öğrencilerinin kapsamlı sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Malta vizesi alabilmek için de sağlık sigortası zorunludur. Ve ülkeye gelen öğrencilere Rutin aşılar önerilmektedir: kızamık / kabakulak / kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri / boğmaca / tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi. 

Malta Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA