Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Rusya Dil Okulları

Rusya Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Rusya Dil Eğitimi Rusça’yı Ana Vatanında Öğrenin!
Rusça, Rusya’nın yanısıra Türk Cumhuriyetleri, Ukrayna ve diğer bir çok ülkede yaygın olarak konuşulan ve Türkiye’de de gittikçe popülerlik kazanan bir dildir. Nasıl İngilizce başta İngiltere olmak üzere, Amerika, Avusturalya ve Kanada gibi ana dili İngilizce olan ülkelerde öğrenilmeliyse Rusça’da aynı şekilde Rusya’da öğrenilmelidir. Böylece öğrenciler dili öğrenirken kendi kültürünü de hissetmiş olacaktır. 

Rusya’da Dil Eğitimi Sistemi
Rusya’da dil eğitimi genellikle devlet üniversiteleri bünyesinde verilmektedir. Buna ek olarak özel dil okullarının da sayısı her geçen gün artmaktadır. Rusya dil okulları uzman dil eğitmenleri, dil laboratuvarları ve daha etkili dil öğretimi için kullanılan materyallerle dil eğitimi veriyor. Bu sayede yeni bir dil öğrenirken daha kalıcı ve çabuk öğrenme yöntemleriyle Rusya’da dil okulu eğitimlerinizde öğrendiklerinizi daha sağlam bir zemine oturtacaksınız.

Rusya’da Dil Eğitimi Fiyatları
Rusya’da dil eğitimi almanın maliyeti oldukça ekonomiktir. Buna günlük yaşam giderlerinin de çok düşük maliyetlerle karşılanabilir olması eklendiğinde, Rusya’da dil eğitimi almak daha da cazip hale gelmektedir.

Rusya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları
· Özellikle Türkiye, Rusya ve diğer bölge ülkeleri arasında her geçen gün artan ticari ve siyasi ilişkiler, Rusça öğrenmeyi oldukça önemli bir noktaya getirmiştir.
· Yurtdışı eğitim sürecini Rusya’da dil okulları ile değerlendirenler Rus kültürünü ve yaşayış biçimini daha yakından tanıma imkanı bulurlar.
· Özellikle turizm sektöründe İngilizce’den sonra Rusça en önemli dildir. 
· Rusya’da dil okullarında Rusça dil eğitimi alan ve Türkiye’ye dönen öğrenciler Türk – Rus şirketlerinde aranılan elemanlar olarak görev almaktadırlar.
· 60 farklı etnik grubun bir arada yaşadığı Rusya’da farklı kültürleri tanımak da öğrencilere ekstra bir avantaj sağlayacaktır. Ve soğuk bir ülke olmasına rağmen Rusya gezip görmeye değer birçok güzelliğe sahiptir.

Rusya Dil Okulları Ve Şehirler
Rusya’da eğitim almak isteyenler genellikle Moskova ve St. Petersburg da ki dil okulları ve üniversiteleri tercih etmektedir. Yüzölçümü ile dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya; başkenti Moskova'dan Avrupa'ya açılan kapısı St Petersburg'a kadar son yüzyılda yaşadığı çalkantılı sürecin izlerini yansıtırken, büyülü mimarisiyle de ziyaretçilerini etkilemeyi başarmıştır. Edebiyat ve sanat için önemli bir ülke olan Rusya ünlü edebiyatçımız Nazım Hikmet Ran'a da vatan olmuştur.

Program Seçenekleri
Rusya’da dil okulu programları başlangıç seviyesinden uzmanlık seviyesine kadar aşamalı olarak hazırlanmıştır. Genelde 2 hafta ile 1 yıl arası düzenlenen programlarda süre öğrencilerin hedefleri ve bütçesine göre belirlenmektedir. Yapılan araştırmalar Türkler’in iş Rusçası yani ticari Rusya’yı yaklaşık 5 ayda öğrendiklerini gösteriyor. 

Rusya’da Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.

Rusya’da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur?
Almanya'da dil okulunun maliyeti bulunduğu şehre, seçilen konaklama tipine, programın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Genel anlamda Rusya'da dil eğitiminin diğer ülkelere göre daha uygun olduğu söylenebilir.

Vize Bilgileri

1 ay veya daha kısa süreli eğitim almak isteyen öğrencilere turistik vize verilmektedir. Bu vize tek girişli olup , Rusya'da uzatılamamaktadır. 1 aydan 3 aya kadar eğitim alacak öğrencilerin kısa süreli öğrenci vizesine başvurmaları gerekmektedir. Bu tip vizede öğrenciye Rusya İçişleri Bakanlığı'ndan bir davetiye yazısı gelmekte ve vize işlemleri 4 hafta sürmektedir. 3 aydan daha uzun süre ile eğitim alacak öğrencilerin kısa süreli öğrenci vizeleri Rusya'da uzatılmaktadır.

Çalışma İzni

Rusya'da eğitim gören öğrencilere yasal çalışma hakkı tanınmamaktadır.

Yaşam Giderleri

Rusya’da aylık yemek gideri ortalama 150-250 dolardır. Toplu ulaşım da oldukça ucuzdur. Tek bilet ücreti 0.25 USD'a denk gelmektedir. Akaryakıt ucuz olduğu için taksi fiyatları da ucuzdur. Su, elektik, gaz, şehir içi telefon ve şehiriçi ulaşım masrafları Türkiye'ye göre oldukça düşüktür. 

Ulaşım

Karayolu, demiryolu, denizyolu, havayolu ve metro ağı aracılığıyla ülkenin her yerine rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Şehir işi ulaşımda gelişmiş bir alt yapısı olan başkent Moskova ve St. Petersburg gibi büyük şehirlerde ulaşım son derece pratik ve rahattır. Özellikle Moskova dünyanın en uzun ve en derin metro ağına sahiptir. Moskova’da 5 havaalanı, 9 demiryolu istasyonu ve 2 nehir terminali bulunmaktadır.

Türkiye Rusya arası uçakla 3 saat sürmektedir.

Sağlık Sistemi

Öğrencilerin Rusya'daki eğitimleri süresince geçerli olacak bir sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur.

Rusya Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA