Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Kanada Dil Eğitimi Dünyanın En Yaşanılası Ülkesinde Eğitim Almak
Birleşmiş Milletler tarafından defalarca "Yaşam Kalitesi En Yüksek Ülke" seçilen Kanada, huzurlu ve güvenli bir ortamda, ekonomik ve kaliteli eğitim görmek isteyenler için ideal bir ülkedir. Kanada özellikle yaygın eğitim olanakları, ortalama yaşam süresinin uzunluğu (evrensel bir sağlık bakım sistemi nedeniyle), düşük suç ve şiddet oranı gibi nedenlerle yüksek sırada yer almıştır.

Kanada’da Dil Eğitimi
Kanada dil okulları son yıllarda dil okulu pazarındaki paylarını arttırabilmek için dil eğitim programlarında ciddi indirim ve kampanyalar uygulamaktadır. Bu yüzden yurtdışında dil eğitimi almak isteyen çok sayıda öğrenci Kanada’da dil okullarını tercih etmeye başlamıştır. Özellikle Vancouver ve Toronto da yoğunlaşan dil okulları, İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok geniş bir eğitim seçeneği sunmaktadır. Ülkede konuşulan ikinci anadilin Fransızca olması sebebiyle çoklu dil öğrenmek isteyen ve dil eğitimi akabinde üniversite ya da yüksek lisansa devam ederek kariyerlerini akademik olarak desteklemek isteyen öğrenciler de Kanada’da İngilizce öğrenmeyi tercih etmektedir.

Kanada’da Dil Okulları Ve Denetimleri
Dünya’nın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olan Kanada’da, tüm eğitim alanlarında olduğu gibi, dil eğitimi de Kanada hükümetinin kontrol ve garantisi altındadır. Kanada’da bulunan binlerce dil okulundan sadece 70 tanesi Languages Canada tarafından akredite edilmiştir. Bu 70 okul Kanada genelinde toplam 103 lokasyonda faaliyet gösteriyor. Temsilciliğini yaptığımız Kanada okullarının tamamı Languages Canada onaylıdır.

Kanada Dil Okulları Ve Şehirler
Vancouver, Toronto ve Montreal şehirleri güvenli ve temiz olmaları ve kültürel aktiviteler ve çekici yasam tarzları sayesinde dünya sıralamasında yaşanılacak ve çalışılacak en iyi şehirler olarak seçilmektedir. Calgary, Halifax, Ottowa, Surrey ve Victoria da tercih edilen diğer şehirler arasındadır.

Program Seçenekleri
Kanada’da İngilizce öğrenmenin bir diğer avantajı, Amerikan sınav sistemi olan TOEFL ve İngiliz sınav sistemi olan IELTS sınav hazırlık kurslarının bir arada bulunabildiği bir ülke olmasıdır. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi,  TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarının yanı sıra Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık sınıflarının ve son zamanlarda Türkiye’de hızla yükselmekte olan TESOL sertifika programlarının da yoğun olarak sunulmaktadır.

Kanada’da Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.

Kanada’da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur?
Kanada'da dil okulunun maliyeti bulunduğu şehre, seçilen konaklama tipine, programın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Kanada'da 4 haftalık bir dil okulunun maliyeti ortalama 1500C$ olarak düşünülebilir.

Kanada İçin Önemli Notlar
Göçmenliğe çok açık bir ülke olmasından ve bu konuda titiz davranıldığından dolayı vize dosyasının da aynı titizlikle hazırlanması gerekmektedir.
 

Vize Bilgileri

Kanada'da 3 aylık eğitim almak için sadece turist vizesi yeterlidir. Daha uzun süre eğitim için öğrenci vizesi gerekmektedir. Ortalama 1 ayda sonuçlanmaktadır.

Türkiye'den yurtdışına dil eğitimi için giden öğrencilerin en zor vize aldığı ülke olan Kanada'da 2006 yılının istatistiklerine göre vizelerin geri çevrilme oranı %70'e ulaşmıştır. Kanada öğrenci vizesinde başvurusu reddedilenler arasında daha önce defalarca yurtdışında bulunmuş işadamı ve yöneticiler de bulunmaktadır. Dolayısıyla vize memuruna sunulan belgelerin pek önemi yoktur. Burada önemli olan vize memurunun o anki kararıdır. Biraz da şansın rolü olduğunu unutmamak gerekir.

Kanada vizesi için en önemli koşul vize memurunun aşağıdaki konularda ikna olmasıdır:

  • Eğitiminiz sonrasında Türkiye'ye kesin dönecek sıkı bağlarınızın olması (eğitim, iş ve aile bağları gibi) ve Kanada'da kalma amacı taşımamanız;
  • Sağlığınızın iyi olması (Kanada'da 6 aydan daha uzun süre eğitim almayı planlıyorsanız sağlık muayenesinden geçmeniz istenecektir);
  • Herhangi bir sabıka kaydınızın olmaması ve Kanada için güvenlik riski oluşturmamanız;
  • Kanada'da bulunduğunuz sürece bütün yolculuk, eğitim, konaklama ve diğer harcamalarınızı hiçbir işte çalışmadan rahatlıkla karşılayacak düzeyde maddi olanaklara sahip olmanız;
  • Kanada'da çalışmak, maddi kazanç sağlamak, göçmenlik yasalarından yararlanmak veya kamu fonlarına yük olma niyetinde olmamanız gerekmektedir.
Kanada vizesi için gerekli belgeleri görüntülemek için tıklayınız.

Çalışma İzni

Kanada dil eğitimi için giden öğrencilere çalışma izni vermemektedir. Ancak dil okullarındaki bazı çalışma programlarına dahil olanlar çalışma imkanı bulabilmektedirler.

Yaşam Giderleri

Kanada'da toplu ulaşım tek yön yaklaşık 3 C$'dır. Bir restoranda bir öğün ortalama 10-13 C$'dir. Konaklama ücreti merkeze yakınlığı veya uzaklığına göre ve konaklama tipine göre değişmektedir.

Ulaşım

Kanada toplu taşımada özellikle büyük şehirlerde gayet konforlu ve gelişmiş ulaşım ağlarına sahiptir. Yerel halkın çoğunun kişisel aracı olduğundan toplu taşımanın yükü şehirlerin boyutuna göre çok ağır değildir. Şehirlerarası ulaşımda ise büyük bir ülke olan Kanada'da ya uçakla ya da bazı durumlarda trenle sağlanır.
İstanbul - Kanada arası uçuş süresi ortalama 14 saattir. Türkiye Kanada'dan ortalama 9 saat ileridir.


Sağlık Sistemi

Kanada'da sağlık hizmetleri tüm Kanada vatandaşlarına devlet tarafından ücretsiz verilmektedir ancak  vilayetlere göre sağlık hizmetleri değişiklik gösterebilse de tıbbi muayeneler diş tedavileri gibi sağlık hizmetleri oldukça pahalıdır. Bu nedenle Kanada'da dil eğitimi alacak öğrencilerin ülkeye giriş yapmadan evvel sağlık sigortası yapmalarında fayda görülmektedir. Öğrenciler gelmeden önce rutin aşılar önerilmektedir: Kızamık/kabakulak/kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri/boğmaca/tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi. 

Kanada Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA