Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

İtalya Dil Okulları

İtalya Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

İtalya Dil Eğitimi İtalya’da Dil Eğitimi
Güney Avrupa'da bulunan ve yüzyıllar boyunca çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan İtalya, tarihsel geçmişi ve muhteşem barok mimarisiyle daima dünyanın en fazla turist çeken ilk 5 ülkesi arasında yer almıştır. Başta Roma'daki Kolezyum ve Pisa'daki Pisa Kulesi olmak üzere dünya tarihinin önemli yapılarını barındıran bünyesinde barındıran İtalya'nın resmi dili İtalyancadır ve ülkede İtalyanca dil eğitimi sunan bir çok dil okulu vardır. Birçok insan İtalyancayı İtalya'da öğrenmek arzusu içerisindedir. Bazıları, bir kaç ay süren dil kurslarına katılarak, bazıları ise daha uzun bir süre kalarak, hem İtalyan kültürünü yakından tanımayı hem de İtalyancasını ileri seviyeye getirmeyi arzu eder.

İtalya’da Dil Eğitimi  Sistemi
İtalya'da kendisi için bir gelecek kariyer planı düşünen kişinin eğitim dilini İngilizce dahi alsa günlük yaşamı dahilinde kullanmak için İtalyanca öğrenmesi son derece zorunlu bir yönelimdir. Bu bağlamda dilin her zaman kullanıldığı yerde öğrenilmesi gerekliliğine vurgu yapmanın yanı sıra, İtalyanca' nın İngilizce gibi tüm dünyada kullanılan bir dil olmadığını bu sebeple günlük hayat içerisinde dizi, film izleyerek ya da multi-kültürel ortamlarda bulunarak pratik yapabilme olasılığının son derece kısır olduğunu belirtmek gerekmektedir. Dolayısı ile önerilen İtalyanca’yı İtalya’da öğrenilmesidir.

İtalya’da Dil Eğitimi Fiyatları
Fiyatlar şehre ve okula göre değişkenlik göstermektedir.

İtalya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları
· İtalya endüstriyel-moda- tasarım, mimari gibi görsel sanat bağlantılı alanlarda kendini Dünya çapında önemli bir sıraya sokmuş, bu alanlarda kariyer merkezi bir ülke haline gelebilmiştir.
· Kültürel yapısı bağlamında tarihle iç içe geçmiş modernliğin ve gelenekselliğin bir arada yaşandığı sınırlı sayıda ülkelerden bir tanesidir.
· Avrupa Birliğine üye bir ülke de eğitim almanın prestijli tarafının yanı sıra yaşam koşullarının gelişmişliği yüksek standartlardadır.
· İtalya'da eğitim alınma süreci içerisinde İtalyan dilinin öğrenilmesi beraberinde getireceği diğer Latin kökenli dillerin ( Fransızca-İspanyolca-Portekizce) öğrenilmesinde son derece büyük kolaylık sağlayacaktır.
· İklim koşulları olarak Türk öğrencilerin yabancılık çekmeyeceği, Akdeniz ikliminin hakim olması yurtdışında eğitim almayı düşünen öğrenciler için tercih sebebi olacaktır.

İtalya Dil Okulları Ve Şehirler
Roma ve Floransa gibi büyük şehirlerdeki dil okullarında eğitim görmenin avantajlarının yanında dezavantajları da vardır. Bu gibi şehirlerin en büyük dezavantajları yoğun trafik ile turistlerdir. Bu da şehir içi ulaşımını daha da zorlaştırmaktadır. Avantajları ise gece ve gündüz aktivitelerinin bol olmasıdır.

Program Seçenekleri
Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar, haftada 15-20-25 veya 30 saat ders programından oluşan dil kurslarının süresi, katılımcının istek ve ihtiyaçlarına göre 2 hafta ile 1 yıl arasında değişir. Ders programı genellikle sabah 9'da başlayıp öğleden sonraya kadar devam eder.

İtalya’da Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.

İtalya'da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur?
İtalya'da dil okulunun maliyeti bulunduğu şehre, seçilen konaklama tipine, programın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Haftalık olak daha küçük şehirlerde yaklaşık 250€'dan başlayıp Roma gibi şehirlerde 400€'yu bulabilir.

Vize Bilgileri

İtalya öğrenci vizesi başvurularında Schengen vizesi koşullarını yerine getirmek gerekmektedir.
İtalya vizesi için gerekli belgeleri görüntülemek için tıklayınız.

Çalışma İzni

İtalya'da haftalık 20 saat çalışma iznine sahip olmak için D tipi öğrenci vizesi ile öğrencinin yeterli düzeyde İtalyanca bilmesi gerekmektedir.

Yaşam Giderleri

İtalya'da şehir içi toplu taşıma ortalama tek gidiş1.50 Euro olmakla beraber daha uygun fiyatlı aylık geçiş kartlarından da faydalanılabilmektedir. Market alışverişleri Türkiye'den büyük bir farklılık göstermemekte, ortalama bir restoranda bir öğün 10-15 Euro civarı bir ücretle karşılanabilmektedir. Konaklama ücretleriyse bölgeye ve konaklama tipine göre farklılık göstermektedir.

Ulaşım

İtalya mükemmel bir demiryolu sistemine sahiptir - şehirlerin çoğuna trenle gidebilirsiniz. Otobüsler, trenlerin gitmediği yerlere gitmektedir. İstanbul Roma arası uçuş mesafesi 1374 km ve uçuş süresi 2 saat 30 dakikadır.

Sağlık Sistemi

İtalyan hükümeti 1978'den beri ulusal sağlık sistemi uygulamaktadır. Tüm İtalya'da yaşayanlar ve vatandaşlar kamu-özel karışık sağlık hizmetinden yararlanmaktadırlar. Bu sistem dünyanın en iyi ikinci sağlık sistemi olarak değerlendirilir. 
SSN (İtalya'nın Ulusal Sağlık Hizmeti) herşeyi kapsar ve ücreti yıllık 150 Euro'dur.
INA-Assitalia (Özel sağlık sigortası) ise diğer bir seçenek olup yıllık ücreti 98 Euro'dur ancak sadece acil bölümünde yapılan cerrahi müdahaleleri ve kaza sonrası müdahaleleri kapsamaktadır. 
Ülkeye gelmeden önce öğrencilere r
utin aşıları olmaları önerilmektedir: kızamık / kabakulak / kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri / boğmaca / tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi.

İtalya Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA