Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

İrlanda Dil Eğitimi İrlanda’da İngilizce Öğrenmek!
İrlanda Ekonomist’e göre yaşam kalite endeksinde dünyada 1.sıradadır. Dünya barış endeksine görede en barışçıl 6.ülkedir. Dünyanın en serbest 7.ekonomisine sahiptir. AB ülkeleri arasında en fazla doğrudan yabancı yatırım alan ülkelerin başında gelmektedir. Birçok önemli dünya şirketi ana merkezlerini, bölge ofislerini bu ülkeye konumlandırmışlardır. Google, Microsoft, Facebook bunlardan bazılarıdır.

İrlanda’da Dil Eğitimi
İrlanda, Türk öğrenciler için çok ideal bir ülkedir. Bunun başlıca sebepleri arasında, ülkede yaşayan Türk nüfusunun çok az olması, eğitim almak için giden Türk öğrenci sayısının çok az olması ve Avrupalı öğrenci sayısının fazlalığıdır. Ayrıca konum itibariyle de Türkiye’ye 4 saat kadar yakın bir mesafede bulunmaktadır.

İrlanda’da Dil Eğitimi Fiyatları
Fiyatlar seçilen okula göre değişmektedir.

İrlanda’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları
· Düşük Türk Oranı; Tanıtım eksiği ve geçmiş vize uygulamaları sebebiyle İrlanda’da dil eğitim veren İrlanda dil okulları belki de dünyada en az Türk öğrenciye sahip eğitim kurumlarıdır.
· Uluslararası Sosyla Çevre; Türk öğrenciler tarafından bilinmiyor olsa da Avrupa, Uzakdoğu, Güney Amerika, Ortadoğu ve Orta Asya’dan birçok uluslararası öğrenci yıllardır yurtdışı dil eğitimi için bu şirin ülkeyi tercih etmektedir.
· Kaliteli Eğitim Kurumları
· İndirimli Fiyatlar
· Zengin konaklama alternatifleri, daha kaliteli aile yanı konaklama imkanları
· Coğrafi Yakınlık ve Ulaşım Kolaylığı; İrlanda Cumhuriyeti ülkemize yalnız 3400 km uzakta olup günlük uçak seferleri bulunmaktadır. Ortalama uçuş süresi 4.5 saattir. Öğrenciler İrlanda’ya çok hızlı ve kolay ve uygun fiyatlarla ulaşabilmektedir. 
· Vize Kolaylığı
· Düşük Vize Maliyeti
· Türk Öğrencilere Duyulan Sempati ve Tarihsel Yakınlık; İrlanda’da 1845-1849 yılları arasında yaşanan ve 1 000 000 kişinin öldüğü büyük kıtlıkta zor durumda olmasına karşın İrlanda’ya 3 gemi yardım gönderen Osmanlı İmparatorluğuna dolayısıyla da Türk insanına büyük bir sempati duyulmaktadır. 
· Hareketli Sosyal Yaşam ve Doğal Güzellikler

İrlanda Dil Okulları Ve Şehirler
İrlanda’nın en önemli şehirleri başkent Dublin (1 milyon nüfuslu), Belfast, Cork, Limerick ve Galway‘dir. İrlanda’da dil okulu ve diğer yurtdışı eğitim programlarına katılan öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği şehirler bunlardır.

Program Seçenekleri
Genel İngilizce ve yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL, IELTS ve Cambridge sınavlarına hazırlık programları, Junior programları ve birebir özel dersler öğrencinin amaçlarına yönelik seçilmektedir.

İrlanda'da Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.
 

Vize Bilgileri

İrlanda'da 25 haftaya kadar alınan kısa süreli vizeler pilot uygulama sayesinde 1 hafta gibi kısa bir sürede çıkmaktadır. Bunun yanısıra 25 hafta üzeri yapılan dil okulu vize başvurularında öğrencilere 8 aylık oturma izni ve çalışma izni verilmektedir. Verilen çalışma izni dil eğitimi süresince part time yani haftada 20 saate kadardır. Dil eğitimi sonrasındaki süreçte ise öğrenciler yaz döneminde (üniversitelerin tatil dönemi olan Haziran-Temmuz-Ağustos ) full time olarak haftada 40 saate kadar çalışabilmektedirler. Uzun dönem vize başvurularında vizenin çıkması yaklaşık 3-6 hafta arası sürmektedir.

1 Ekim 2015 tarihi itibariyle uygulamaya girecek olan yeni düzenlemeye göre İrlanda'da 25 hafta ve üzeri dil eğitimine başvuru yapan öğrencilere maksimum 8 aylık vize verilecektir. Çalışma süreleri ise yine yukarıda belirtildiği gibi kalacaktır. 


İrlanda vizesi için gerekli belgeleri görüntülemek için tıklayınız.

Çalışma İzni

Minimum 25 hafta okul kaydı yaptıran öğrenciler çalışma izni alabilmektedirler. Öğrencilere haftalık 20 saat öğrencilere part-time çalışma çalışma izni verilmektedir. Okulların kapalı olduğu (üniversitelerin tatil olduğu Haziran, Temmuz, Ağustos olarak belirlenmiştir) tarihlerde ise çalışma izni haftada 40 saate çıkabilmektedir.

Yaşam Giderleri

Avrupa'nın en yaşanabilir başkentlerinden biri olan Dublin'de yaşam İngiltere ,Amerika ve diğer birçok ülkeye göre çok daha ekonomiktir. Para birimi olarak Euro kullanılmakta, aylık yaşam masrafları ulaşım dahil olmak üzere ortalama 500 – 600 Euro dolaylarındadır. Aynı zamanda hareketli bir sosyal hayata sahip olmasına rağmen düşük suç oranları ile güvenli ve huzurlu bir ülkedir.

Ulaşım

Hava ulaşımı, İrlanda Hava Yolları ile sağlanır. Türkiye İrlanda arası ortalama uçuş süresi 4.5 saattir. Saat farkı ise 2 saattir. Öğrenciler İrlanda’ya kolay ve uygun fiyatlarla ulaşabilmektedir.

Ülkede demiryolu ulaşımı da gelişmiştir. Dublin’de modern teknoloji ile hizmet veren bir metro sistemi bulunmaktadır. Turistlerin büyük çoğunluğu ülkeyi bisikletle dolaşmayı tercih etmektedir. Otobüsle seyahat trenlere göre daha ekonomiktir. Ada olduğu için birçok limanı vardır. İngiltere ve Fransa’ya feribot seferleri de bulunur.

Sağlık Sistemi

İrlanda'da 1 akademik yıldan daha kısa süreyle eğitim alacak olan tüm Türk vatandaşları İrlanda'da geçerli özel sağlık sigortası yaptırmalıdır.

İrlanda Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA