Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Avusturya Dil Okulları

Avusturya Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Avusturya Dil Eğitimi Avusturya -resmi adıyla Avusturya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da denize kıyısı olmayan, dokuz eyaletten oluşan bir ülkedir. Batıda Lihtenştayn ve İsviçre, güneyde İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ile komşudur.

Çok eski tarihlerden beri insanların yaşadığı bu ülke, MÖ 100 yıllarında Romalılar tarafından işgal edilmiştir. Daha sonra Germen İmparatorluğu'nun bir parçası haline gelmiştir. Bağımsız bir devlet olarak kurulan Avusturya Cumhuriyeti'nin kuruluş tarihi 27 Temmuz 1955'tir.

8,17 milyon olan nüfusun yaklaşık %93'ü Avusturyalı'dır. Türkler, Almanlar, Slavlar, Hırvatlar ve Macarlar, Slovenler , Çekler ve daha küçük sayıda da İtalyanlar, Sırplar ve Romenler ülkenin diğer azınlık gruplarıdır. Avusturya'nın en büyük şehirleri Viyana, Graz, Linz, Salzburg ve İnnsbruck'tur.

Ülkedeki eğitim kurumları Avrupa'nın en eski eğitim kurumlarındandır. Viyana Üniversitesi 1365'te kurulmuştur. Ülkede mevcut dört üniversite ve buna bağlı çeşitli fakülte ve üniversite seviyesinde akademiler vardır.

Avusturya ekonomisi, sanayi, turizm ve tarıma dayanmaktadır. Madenler bakımından oldukça zengin sayılan Avusturya'da demir, magnezyum, grafit ve kömür elde edilir. Dünyada en çok grafit üreten ülkedir. Petrol ve doğal gaz üretiminde Avrupa'da dördüncü sıradadır.  Avrupa'nın kavşak noktası olduğu için taşımacılık ve ulaşım çok gelişmiştir.

Avusturya'nın dağları, ormanları ve vadileri yaz ve kış aylarında ideal tatil yerleridir. Göller, dağlar ve vadiler, çeşitli sporları ile ünlüdür.  Kış aylarında binlerce ziyaretçi, kayak yapmaya Avusturya'ya gelmektedir. Viyana ise müzik, güzel sanatlar ve tarihi eserlerin merkezidir.

Avusturya'nın büyük bölümü, karasal ve okyanus etkileri gösteren, Orta-Avrupa geçiş ikliminin etkisi altındadır. Yoğun yağış ve Batı rüzgarı iklimi etkileyen önemli etkenlerdir. Alp bölgesinin kendine ait bir iklim özelliği vardır. Bu bölgede yazlar serin, kışlar bol kar yağışlıdır.

Vize Bilgileri

Avusturya öğrenci vizesi işlemleri okul kaydı yapıldıktan en fazla 20 gün içerisinde tamamlanır. Alacağınız dil okulunun süresine göre vize verilir. Eğitim sürelerinde göre 3 çeşit vize uygulaması mevcuttur: 12 hafta ise Turistik Schengen vizesi, 24 haftaya kadar ise, uzatım yapılamayan öğrenci vizesi, 24 hafta ve üzeri ise uzatılabilen öğrenci vizesi. 

Çalışma İzni

Avusturya'da dil egitimi alacak öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.

Yaşam Giderleri

Viyana’da yurt veya kira ücretleri aylık ortalama 200-250 Euro civarındadır. Öğrencilerin bir aylık ulaşım, beslenme, harçlık ve sosyal giderleri için ihtiyaçları olan para 300 – 400 Euro civarındadır.

Ulaşım

Avusturyada, ulaşım oldukça rahattır. Karayolları ve demiryolları ağları ile Avusturya bütün komşu ülkelere bağlanmaktadır.  Ülkenin her şehrine de demiryolu ile ulaşmak mümkündür. Şehiriçi ulaşım taksi, tramvay, otobüs ile sağlanmaktadır. Avusturya’da sürücü olarak trafiğe çıkmak için uluslararası sürücü belgesine ihtiyaç vardır. 

Sağlık Sistemi

Avusturya`da eğitim görmek isteyen öğrenciler sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Sağlık sigortası hastane ve doktor masraflarının tamamını kapsar. Öğrencilerin bulunduğu eyaletin sigorta kurumuna kendisini kaydettirmesi gerekmektedir.

Avusturya Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA