Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Cambridge Dil Okulları

Cambridge Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Cambridge Dil Eğitimi
Cambridge, İngiltere'nin şehirlerinden birisidir. Özellikle dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi ile bilinir. Cambridge şehri, Birleşik Krallık'ta Cambridgeshire vilayetinin en eski üniversite kasabası ve idari merkezidir. Londra' nın kuzeyinde olup yaklaşık 65 mil (105 km) uzaklıktadır. Çok sayıda küçük kasaba ve köylerle çevrilir.
 
2000 yıllık geçmişi olan Cambridge Roma'nın bir askeri ileri karakolu olarak kurulmuştur. Dünyanın en prestijli üniversitelerinden olan Cambridge Üniversitesi'nin tarihi 13. yüzyıla dayanmaktadır.
 
 Birleşik Krallık'ın en büyük ve geniş hastanelerinden biri olan Addenbrooke Hastanesi eğitim ve öğretim hastanesidir. Ayrıca araştırma merkezi görevini de yapar. Bunun yanında, Silicon Fen olarak bilinen yüksek teknoloji bölgesinin kalbidir.
 
2001 yılı Birleşik Krallık nüfus sayımına göre,şehrin nüfusu 22.153 öğrenci ile birlikte 108.863 kişi idi. Ama şehirsel alan güney Cambridgeshire bölgesinin bir kısmını içine alır ve şehirsel alan nufusu yaklaşık 130.000' e ulaşır.
 
Cambridge de oldukça canlı ve kültürel bir hayat vardır. Cam nehrinde tekne turları, bisiklet turları, mağazalar, publar, özel restoranlar ve daha birçok ilgi çekici aktiviteye imkan sunmaktadır. Ayrıca Shakespeare Festivali, Strawberry Fair gibi açık hava festivalleri de mevcuttur. Şehir içi ulaşımda birçok öğrenci bisikleti tercih etmektedir. 
 
İklim tipik İngiltere iklimidir, her an yağmur ya da güneş beklenebilmekte olup genel olarak ılıman bir hava hakimdir. İlkbahar mevsimi en popüler mevsimdir.

Cambridge Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA