Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Birmingham Dil Okulları

Birmingham Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Birmingham Dil Eğitimi Birmingham İngiltere'nin İçbatı bölgesinde bir büyükşehirdir. 2005 yılı tahminlerine göre nüfusu 1.006.500'dür. Londra'dan sonra İngiltere'nin en kalabalık şehridir. Sanayi Devrimi süresince gerek İngiltere'nin gerekse dünyanın en önde gelen şehirlerinden biri olmuştur. Yıllar geçtikçe Birmingham'ın bu özelliği gerilemiş ve şehir daha çok bir ticaret merkezi haline gelmiştir.

Birleşik Krallık'ta en çok turist çeken dördüncü şehirdir. Bir kısmı müzeye de dönüştürülmüş mimari örneklerle dolu bir şehir olmasının yanı sıra çeşitli alışveriş alanları sunmaktadır. Merkezin biraz dışındaki parklar yeşil alanlar açısından göz doldurmaktadır. Birçok ünlü müzik grubunun doğduğu bir şehirdir. Birmingham Londra kadar hareketli, ondan daha kozmopolit bunun yanında Londra'ya göre ekonomiktir. 3 büyük üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır ve geniş sosyal olanakları mevcuttur.

Şehir içi ulaşımda ağırlıklı olarak tren ve otobüsle birlikte Birmingham'ı bir ağ gibi saran kanallardaki yüzen taksilerden de faydalanmak mümkündür.

Kentte konuşulan İngilizce standart İngilizceden farklı ses ve sözcük dağarcığı özellikleri gösterir.

Deniz seviyesinden oldukça yüksekte olan Birmingham'da tipik İngiltere iklimi hakimdir. Yaz dönemi ortalama sıcaklığı 17 °C, kış dönemi ortalama sıcaklığı ise 3 °C'dir.

Birmingham Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA