Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Bath Dil Okulları

Bath Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Bath Dil Eğitimi Bath, Birleşik Krallık'ın İngiltere ülkesinin Güney Batı bölgesinde bulunan bir şehirdir. Şehir statüsü Kraliçe I. Elizabeth tarafından 1590 yılında verilmiştir.  2001 Nüfus Sayımına göre nüfusu 83.992 kişidir.

Şehir ilk olarak Romalılar tarafından Aquae Sulis adında bir kaplıca olarak kurulmuştur. Daha sonra halk arasında İngilizce'de banyo, kaplıca anlamına gelen Bath sözcüğününün şehrin adı olarak kullanılması yaygınlaşmıştır. Bath Şehri 1987'den beri UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunmaktadır.

Bath Şehrinde  Bath Üniversitesi  ve Bath Spa Üniversitesi olmak üzere iki üniversite bulunmaktadır.

Bath şehri Londra'dan yaklaşık 120 mil (193km) uzaklıktadır ve otobüsle ulaşım kolaydır. Her yıl düzenlenen Avrupa’nın en prestijli etkinliklerinden biri olan Bath festivalinin yanı sıra yıl boyunca başka birçok sanat etkinliği olmaktadır. Kaplıcalarıyla, tapınaklarıyla, nehriyle, yeşil parklarıyla, sokak göstericileri, çalgıcıları ile güzel, turistik bir şehirdir.

Yaz aylarında ortalama hava sıcaklığı 20 C civarındadır, Kışın ise sıcaklıklar ortalama 5 C civarına düşer. Genel olarak ne zaman yağmur yağacağı belli olmamaktadır.

Bath Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA