Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Dil Eğitimi İngilizce’yi Ana Vatanında Öğrenmek
Geleneklerle yeniliğin buluştuğu, parklarıyla ünlü ve yeşilin özenle korunduğu, yüksek bir yaşam standardına sahip olması, tarihi değerlere sahip ve bu değerleri çok iyi koruyan İngiltere’de köklü bir kültürün içinde, İngilizce’nin ana vatanında dil eğitimi almak doğru bir seçimdir. Konum olarak Türkiye’ye yakınlığı ile özellikle kısa süreliğine dil eğitimini yurtdışında almak isteyen öğrencilerin birinci tercihidir.

İngiltere Dil Okulları ve Şehirleri
İngiltere’nin her bölgesinde çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. Genelde öğrencilerin tercihleri İngiltere’nin başkenti aynı zamanda dünya şehri olan Londra ve çevresi, güney İngiltere olmaktadır. Ülkenin en prestijli üniversite öğrencilerinin yaşadığı Oxford ve Cambridge, deniz kenarında Bristol, Bournemouth, Brighton ve futbol kenti Manchester eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasındadır.

İngiltere Dil Okulları ve Denetimleri
İngiltere kendi dilini tüm dünyaya öğretmek için dil okullarıyla büyük bir hizmet sektörüne sahiptir. Bu nedenle dil okulları British Council ve English UK tarafından denetlenmekte ve akredite edilmektedir. Böylece İngilizce öğrenmek için gelen öğrenciler hedefleri doğrultusunda başarılı olmaları temin edilmektedir.

İngiltere’de Dil Eğitim Sistemi
İngiltere’de İngilizce eğitimi yabancı öğrencilerin haftalık en az 15 saat dil eğitimi alacakları programlara katılmaları zorunludur. Dil okullarında grupların sayısı okulun kalite ve standartlarına göre 8-15 arasında değişmektedir. Okullar özellikle grupları mümkün olduğunca farklı ülkelerden olmasını sağlamaktadır. Dil okulları tüm yıl boyunca devam eden kurs programları düzenler. Okullar genelde 16 yaşından itibaren yetişkin öğrenciler öğrenciler statüsünde öğrenci kabul eder, yaş sınırı bazı okullarda 18 olabilmektedir.

İngiltere'de Dil Okulu Program Seçenekleri
Standart genel İngilizce programları haftalık 20 dersten oluşur. Hafta içi her gün genellikle sabah 9:00 öğlen 13:00 arası devam eder. Daha yoğun programlar seçen öğrencilere sabah derslerine ek olarak öğleden sonra 2 saat ders eklenir. Bazı okulların sadece öğleden sonra dersleri de bulunmaktadır. Genelde öğleden sonra dersleri aynı içerikli eğitim verilmesine rağmen daha indirimli olmaktadır. Ayrıca öğrenci 6-9 ay gibi uzun dönem eğitim almak istediğinde birçok okulun Akademik Dönem ve Akademik Yıl programları daha uygun fiyatla ulaşabilmektedir. Bu programlar standart programlardan farklı olarak yılın belli dönemlerinde başlar.

Vize Bilgileri

İngiltere'de dil eğitimi ve akademik eğitim almak isteyenlerin başvurabilecekleri 2 tür öğrenci vizesi vardır.

1- Student Visitor Visa (Ziyaretçi Öğrenci Vizesi); Bu vizede kendi içinde ikiye ayrılır. 6 ay ve daha kısa süre İngiltere'de dil eğitimi alacaklar için SVV ve 11 aya kadar başvurulabilen Extended SVV dir. Bu vize, öğrenciye İngiltere'de çalışma izni vermez.

2- Tier4 Student Visa; 6 aydan fazla bir dil ya da akademik eğitimi hedefleyen öğrencilerin başvurabileceği bir vize türüdür.Bu vize türüne başvurabilmek için uluslararası bir dil sınavı olan IELTS sınavına girilmeli ve en az 4,5 not ortalaması alınmalıdır.

İngiltere vizesi için gerekli belgeleri görüntülemek için tıklayınız.

Çalışma İzni

Dil eğitimi için İngiltere'de bulunan öğrenciler çalışma izninden faydalanamamaktadır.

Yaşam Giderleri

Öğrenci yurtları haftada 120 ila 200 £ civarindadir. Kiralar haftada 70 £'den başlayarak konaklama standardına göre yükselmektedir. Yemek haftalık olarak 25 ila 30 £ civarındadır. Yol masrafı haftada 15 £'dır. Ancak Londra diğer birçok şehirden daha pahalıdır.

Ulaşım

Birleşik Krallık'ta ulaşım kara, hava, deniz ve demiryolu ağlarıyla sağlanmaktadır. İstanbul-İngiltere arası uçakla seyahat 4 saattir ve Türkiye ile arasında 2 saatlik bir zaman farkı mevcuttur. Heathrow Havaalanı dünyanın en yoğun ikinci uluslararası havaalanıdır. Gatwick havalaanı da oldukça tercih edilen bir diğer havaalanıdır.

Sağlık Sistemi

İngiltere'de yaşamak veya seyahat etmek ciddi sağlık riskleri içermemektedir, sadece rutubet ve soğuktan kaynaklanan nezle, grip veya romatizma gibi rahatsızlıklarınız olabilir. Yiyecek ile ilgili yasal uygulamalar oldukça katı olduğundan besin maddeleri ile ilgili bir sorunuzuz olmayacaktır. Çeşme suyu içilebilir durumdadır ancak içindeki kimyasal maddelere alışabilmeniz biraz zaman alacaktır.

İngiltere’de 6 aydan fazla full-time öğrenim görecek olan öğrencilerin tümü kayıt yaptırdıkları takdirde İngiliz Milli Sağlık Servisi’nden (National Health Servisi – NHS ) faydalanabilmektedir. Fakat bu servis için vize başvurusu esnasında yaklaşık 150 GBP bir ücret ödenmektedir. Bu servisle doktora muayene olmak ücretsizdir. 6 aydan kısa kalacak olan öğrencilerin ise herhangi bir ücret ödemesine gerek yoktur. Bulundukları süre boyunca İngiliz Milli Sağlık Servisi’nden (National Health Servisi – NHS ) ücretsiz faydalanabilmektedir.

İngiltere Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA