Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

MAKALELER

EC English Dublin Dil Okulu Tavsiyeleri Nehrin diğer yakasında yer alan okul şehir merkezine 5-10 dakika uzaklıktadır. Restorantların, cafelerin alışveriş merkezlerinin de olduğu bu lokasyon şehrin bir diğer popüler bölgesidir. Bu sene yeni açılmış olan EC Dublin son teknoloji ile donatılmış aydınlık ve ferah sınıflarında öğrencilerine hizmet vermektedir.

CES Dublin Dil Okulu Tavsiyeleri Dublin şehrinin tam kalbinde Dame Street’de yer alan CES Dublin dil okulu çivi çakılması dahi yasak olan binasında öğrencilerine eğitim vermektedir. Trinity College’a ve meşhur Temple Bar bölgesine olan uzaklığı sadece 2 dk’dır.

Emerald Cultural Institute Dil Okulu Tavsiyeleri İrlanda’da son iki yılda en iyi okul olarak Emerald Cultural Institute seçilmiştir. Daha kapısından içeri girmez büyülü atmosferi ile öğrencilerini kucaklıyor. Pazarlama Müdürü olan Scarlett Ohara ile okulu kısaca gezdikten sonra okul ile ilgili bilgiler almaya başladık. Emerald isim anlamı ile Eski İrlanda demek. Eskiden bu şekilde de söyleniyormuş.

Yurtdışında 11 Aylık Yabancı Dil Eğitimi Yurtdışında 11 aylık bir yabancı dil eğitimi o ülkede neredeyse 1 yıl yaşamak, hayatı orada devam ettirmek demektir. Bu süre neredeyse o ülkenin ve şehrin yerlisi kadar oraya ve dile hakim olmanızı sağlar. Zamanla sürekli gittiğiniz marketlerde tanınacak ve günlük hayata dair görevlilerle kısa konuşmalar yapacak seviyeye geleceksinizdir.

Yurtdışında 5 Aylık Dil Eğitimi 2 haftadan 52 haftaya kadar değişen yurtdışında yabancı dil eğitimi için 5 aylık süreç genel olarak 18- 24 hafta olarak değerlendirilir. Bu süreler okuldan okula göre değişmektedir. Ülke ve süre konusunu netleştirdikten sonra gelen bir diğer önemli konu da sizin sosyal yaşantınız ve yaşam biçiminize uygun olan o ülkede bir şehir seçmektir.

Yurtdışında 4 Aylık Dil Eğitimi Yurtdışında yabancı dil eğitimi almak isteyen bir öğrencinin istek,beklenti ve ihtiyacına göre değişen ve şekillenen programlarımız 2-52 hafta arasıdır. 4 aylık dil eğitimi için belirlenen bu süre okullara göre değişebildiği gibi genellikle 14-18 hafta gibi bir eğitimi kapsar. 4 aylık dil eğitiminde yabancı dilinizi 2 seviye üste taşıyabilirsiniz.

Yurtdışında 3 Aylık Dil Eğitimi Yurtdışında yabancı dil eğitimi almak için belirleyeceğiniz süre tamamen sizin bütçenize ve ihtiyacınıza göre şekillenir. Kimi okullara göre değişse de 2 haftadan 52 haftaya kadar uzayan bu süreçte eğer o dile sıfırdan başlayacak bir öğrenciyseniz 3 ay, sizi 2 kur atlatacak duruma getirebilir.

Yurtdışında 2 Aylık Dil Eğitimi Yurtdışında verilen dil eğitimi programlarının pek çok seçeneği vardır ki bu durum öğrencilerin isteklerine ve beklentilerine göre şekillenebilir. 2 aylık bir yurtdışı dil eğitimi almak isteyen bir öğrenci için sunulabilecek olan seçenekler; genel dil eğitimi, mesleki dil eğitimi (hukuk, tıp, işletme, turizm vb.), TOEFL, TestDAF gibi sınav hazırlık programları ve o ülkedeki üniversiteye hazırlanan öğrenciler için akademik dil eğitimi olarak sıralanabilir.

Yabancı Dil Okulu Yabancı dil eğitimi almak günümüzde artık tabiri caizse zorunlu hale gelmiştir. Sürekli değişen ve gelişen dünyada 2. ve hatta 3. yabancı dil bilme oranı gittikçe arttığı için iş hayatında ve sosyal yaşamda kişilerin kendilerini eksik hissetmemesi adına yardımcı olan yabancı dil okullarının sayıları hem ülkemizde hem de yurtdışında oldukça fazladır.

Yabancı Ülkede Dil Eğitimi Fiyatları Amerika, İngiltere, Kanada, Avrupa ülkeleri ve ülkemizdeki para birimlerinin farklılığı ve bu para birimi kurlarının sürekli değişmesinden dolayı kesin ve net bir fiyat vermek imkansızdır. Bu konuya ancak istekleriniz ve beklentileriniz netleştiği zaman kesin bir açıklama getirilebilir. Fakat ortalama olarak konuşmak gerekirse İngiltere’de bir dil okulunda İngilizce dil eğitimi almak için haftalık ortalama 290 GBP, Amerika’daki bir okul için haftalık ortalama 400 Amerikan Doları denilebilir. Almanya’da alınmak istenen bir haftalık Almanca eğitimi için ortalama çıkacak olan fiyat 180 Euro olabilir.

Londra Dil Okulu Fiyatları 2018 Londra’da bir dil okulunda eğitim almak isteyen bir öğrenci için kesin bir fiyat vermek imkansızdır. Sürekli değişebilen Sterlin-TL kuru, alınmak istenen eğitimin yoğunluğu, dil okulunun konumu vb. gibi durumlar ödenecek toplam fiyatı doğrudan değiştirir. 2018 yılı için ortalama bir fiyat vermek gerekirse haftalık 280 GBP denilebilir. Bu fiyata konaklama dahil değildir. Konaklama da aile yanı ve yurt seçeneklerimiz mevcuttur.

Amerika'da Dil Kursu Ücretleri Fırsatlar ülkesi Amerika’da dil kursu almak bir çok kişinin hayalidir. Aslına bakarsanız bu hayali gerçekleştirmek öyle çokta zor değil. Amerika gibi çok büyük ve çok farklı iklimlere ve yaşam tarzlarına sahip olan bir ülke seçeneğin çok olmasıyla kafa karıştırabilir. Fakat sizin ne istediğinize ve beklediğinize yönelik sorulardan sonra Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizleri en doğru şekilde yönlendirmek başlıca görevlerimizdendir.

Öğrencilerin İngilizce öğrenmek için ilk tercihleri olan İngiltere dil okulları, İngilizceyi doğduğu topraklarda öğrenmek için oldukça iyi bir opsiyondur. İngiltere’de British Council tarafından onaylanmış yaklaşık 10.000 dil kursu mevcuttur. Çoğunlukla Londra, Brighton, Oxford ve Cambridge şehirlerindedir.

EC, Kaplan International Colleges, LSI, British Study Centres, Embassy English, Central School of English, Oxford International English Schools gibi en çok tercih edilen dil okullarını aile yanı, hotel/otel, yurt gibi konaklama seçeneklerinden istediğiniz bir tanesiyle tercih edebilirsiniz.

British Study Centres, EC (English Language Centres), Embassy English, Eurocentres, LSI (Language Studies International), Regent, St Giles, Stafford House, Kaplan International College, Brighton Language College, Castle School of English, ELC The English Language Center ve Oxford International English School. Seçeceğiniz dil okuluna göre değişebilen fiyatlar ortalama olarak haftalık 250 GBP’dir. Brighton’da konaklama ücretleri ise konaklama şekline (aile yanı,hotel/otel,yurt vb.) ve merkeze yakınlığına göre değişkenlik göstermekle birlikte o da ortalama olarak haftalık 230 GBP’dir.

1930’lardan günümüze süregelen ve yeni lokasyonlarla öğrencilere çeşitlilik sunan Kaplan International modern bir eğitim anlayışıyla her beklentiye hitap eder. Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda gibi pek çok ülkede 47 dil okuluyla İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerimiz tarafından en çok tercih edilen okulların başında gelir.

İngiltere’nin güneyinde yer alan Brighton 2 üniversitesi ve bünyesinde barındırdığı çok fazla dil okuluyla yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için başta gelen seçeneklerden birisidir. Ilıman iklimi ve küçük bir sahil kasabasını andıran doğasıyla hem eğitim almak hem de tatil yapmak isteyen öğrencilerimiz için adeta biçilmiş kaftandır.

Fırsatlar ülkesi Amerika’da dil kursu almak bir çok kişinin hayalidir. Aslına bakarsanız bu hayali gerçekleştirmek öyle çokta zor değil. Amerika gibi çok büyük ve çok farklı iklimlere ve yaşam tarzlarına sahip olan bir ülke seçeneğin çok olmasıyla kafa karıştırabilir. Fakat sizin ne istediğinize ve beklediğinize yönelik sorulardan sonra Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizleri en doğru şekilde yönlendirmek başlıca görevlerimizdendir.

Bir dili, anadili öğrenilmek istenen dil olan bir ülkede öğrenmek istediğinizde dili sosyal hayatınızda aktif hale getirebilmeniz 4-6 ay arasında değişse de, tam tersi durumda bu süreç gittikçe uzar ve okul dışında dili geliştirme imkanınız olmaz. Bu da yurtdışında yabancı dil eğitimi almanın en önemli avantajlarından biridir.

elişen ve globalleşen dünyada iş bulma ve tercih edilme için her meslekten kişilerin dil bilme durumlarına göre seçildiklerinin bilincinde olan öğrenciler özellikle okullarının tatil olduğu yaz dönemlerini yurtdışı dil eğitimi için değerlendirirler. Halihazırda iş hayatında olan kişiler için yeni bir dil öğrenmek ve ya dili geliştirmek için tercih edilen yurtdışında dil okullarının özellikle yazın olmasının sebebi ise iklim koşulları elverdiğince gidilen ülkenin gezilip görülmesi yönündendir.

Birleşik Kralığın başkenti olan Londra, dil okulu alternatiflerinin çok olmasıyla İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrenci ve ailelerinin başta gelen tercihlerindendir. Gerek ülkemize yakınlığı gerek eşsiz tarihi sayesinde popülerliğini senelerdir koruyor. Önemli tarihi eserleri ve müzeleri sayesinde dil eğitiminin yanı sıra sanata ve kültüre doyacaksınız. Dünya’nın en önemli iş ve finans merkezlerinden biri olan Londra’da dil eğitimi almak şüphesiz ki sizin için eşsiz bir deneyim olacaktır.

İngiltere’nin bir çok bölgesinde yer alan dil okulları için fiyatlar okulun bulunduğu şehire ve kursun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Ortalama olarak dil kursu ücreti haftalık 290 GBP , konaklama da haftalık ortalama 220 GBP denilebilir. Konaklama olarak aile yanı, yurt ve ya hotel/otel gibi seçeneklerimiz mevcuttur. Yaşam giderleri tamamen kişinin özel ihtiyaçlarıyla alakalı olduğu için belirli bir fiyat vermek mümkün olmasa da Londra için bu fiyatlar daha yüksek çıkabilir.

Brighton İngiltere’nin güneyinde 250.000 nüfuslu küçük ve yazlık bir şehir olmasına rağmen bünyesinde diğer şehirlerden daha fazla İngiliz barındırır. 2 tane şehir üniversitesi ve bir çok dil okulu olması sebebiyle öğrenci şehri denebilecek bir durumdadır.

Amerika’da dil kursu almak İngilizcenizde önemli ölçüde ilerleme kaydetmenize neden olacaktır. Sonrasında devam eden iş ya da eğitim hayatınızı ilerlemiş İngilizcenizle daha rahat sürdürebilirsiniz. Her isteğe ve beklentiye göre öğrencilerimizin belirlediği kriterlerde dil kurslarımız mevcuttur.

İrlanda’da bulunan İngilizce Dil Okulları, öğrencilerine vermiş oldukları kaliteli eğitim, ekonomik ücretler, Avrupalı öğrenci sayısının daha yüksek oranda olması ve sunduğu birçok dil eğitimi opsiyonu ile İrlanda'yı gözde dil eğitimi merkezlerinden birisi haline getirmiştir. Sunduğu en cazip olanak ise dil eğitimi alan uluslararası öğrencilere verdiği çalışma iznidir.

GİTTİKLERİ ÜLKEDE HAVAALANINDA KARŞILANDIKLARI ANDAN İTİBAREN PROGRAM BİTİMİNDE HAVAALANINA BIRAKILANA KADAR OKUL YETKİLİLERİNİN GÖZETİMİ ALTINDADIRLAR.

Slav dillerinin en önemlisi olan Rusça günümüzde de dünyanın en önemli dillerinden biri olmuştur. Rusça geniş coğrafyada konuşulan bir dildir. Rusça, konuşan kişi sayısı açısından dünya çapında Çince, İngilizce ve İspanyolca’dan sonra 4. en yaygın dildir. Nereye giderseniz gidin bütün kıtalarda Rusça konuşanlara rastlayabilirsiniz.

İkinci Yabancı Dil Olarak İspanyolca'yı Öğrenmek için 5 Neden İngilizce dışında geleceğin 10 dili arasında ilk sırada bulunan İspanyolca dünyada 400 milyon kişi tarafndan anadil olarak kullanılıyor. 21 ülkede resmi dil olan İspanyolca günümüzde çok fazla rağbet gören bir dildir ve ikinci yabancı dil olarak birçok kişi tarafndan tercih edilmektedir.

Vize Süreçlerinde Hemen Hemen Bütün Ülkelerde Ortak Olan Aşamalar Nelerdir? Öğrenci vizesi başvurusunda istenilen belgeler ülkeden ülkeye, seyahat amacına veya başvuranın pasaportunun türüne (diplomatk, hizmet, hususi, umuma mahsus pasaport veya seyahat belgesi) ve hatta zamandan zamana büyük değişiklikler gösterebilmektedir. İlgili temsilcilikten bilgi alınması gerekmektedir.

İrlanda’da Dil Eğitimi Almak için 5 Neden İrlanda; 25 hafta üzeri dil eğitimi öğrencilerine yasal çalışma izni verir. İrlanda bu durumda haftada 20 saat part-time çalışma izni vermektedir. 25 Haftalık bir eğitim için vize başvurusu yaptığınızda İrlanda sizlere toplamda 33 haftalık vize vermektedir.

Yeşil Pasaportla Vize Almadan 3 Ay Dil Eğitimi Alabileceğim Ülkeler ve Diller Avrupa’nın birçok ülkesine vizesiz seyahat edebilme imkanına sahip olan yeşil pasaport sahipleri ispanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca ve Rusça gibi farklı dillerde 3 ay dil eğitimi alabilirler. Bu eğitimi vizesiz bir şekilde istedikleri dilin anavatanında alabilirler.

Vizesiz Gidip İngilizce Öğrenebileceğim Ülkeler Şehirler Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Avustralya gibi anadili ingilizce olan ülkeler yeşil ya da bordo pasaport farketmeksizin vize istemektedir. Lakin Güney Afrika Cumhuriyeti, 1-3 ay arası eğitim programlarına katılacak Türk öğrencilerinden vize istememektedir.

Kaplan Dil Okulu ve Lokasyonları Hakkında Detaylı Bilgi Kaplan International English 75 yılı aşkın eğitim tecrübesi ile çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Kaplan ingilizce kurumlarında tüm dil okulları modern tesislerdir ve bulundukları bölgenin kültürel, sosyal ve tarihi etkinliklerine kolay erişim sağlamaktadır.

Amerika Dil Okulları Amerika dil okulları İngilizce aksanının İngiliz aksanına göre Türk öğrenciler için daha kolay ve anlaşılır olması, birçok farklı eyalet ve şehir seçeneği arasında öğrencilerin kendi bütçesi ve yaşam şartlarına göre en uygun konumu bulmaları konusunda rahatlık sunmaktadır.

İngilizcenizi Geliştirmek İçin 5 Yöntem İngilizce öğrenmek ya da ingilizcenizi geliştirmek istiyorsanız önce dili sevmelisiniz. Dil öğrenme süreci uzun bir süreçtir.O dili öğrenebileceğinize inanmak bu işin üstesinden gelmeniz için ilk adımdır.

Yurtdışında İngilizce Öğrenirken Çalışmak Yurtdışında dil eğitimi almak bireyin sosyal yaşantısında, kişisel gelişiminde ve kariyerinde önemli etkilere sahiptir.Yurtdışındaki bu eğitimin maliyeti dolayısıyla kimi zaman da daha fazla sosyalleşerek dil kazanımına katkı yapması açısından, öğrenciler çalışma yolunu tercih eder.

Amerika'da İngilizce Öğreniminde En Çok Tercih Edilen Eyaletler Amerika Birleşik Devletleri İngilizce öğrenim amacıyla en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesidir. Amerika'da hemen hemen her eyalet ve şehirde dil okulu bulabilmek mümkündür. Amerika’nın her bir bölgesi farklı iklime, farklı özelliklere, farklı geleneklere ve farklı kültürlere sahiptir. Amerika’da dil okulları Amerika’nın bütün bölge ve eyaletlerine dağılmış, kıyı kesimlerde yoğunlaşmıştır.

Londra’da Dil Eğitimi Almanın Avantaj ve Dezavantajları Londra, ingilizce öğrenmek isteyenler için en popüler şehirlerden biridir. Bu popüleritenin sebebi tabiki birçok alanda sağladığı avantajlardır. Yabancı dil eğitiminde esas olan gidilecek ülkenin anadilinin uygun olmasıdır. İngiltere, ingilizcenin anavatanıdır.

Londra’da İngilizce Dil Eğitimi Almak İçin 5 Neden Londra, Birleşik Krallığı’n kalbidir. Yaklaşık 9 milyondan fazla insanın yaşadığı Londra’da Birleşik Krallığı’n tarihini ve eski yapılarını görebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için en popüler şehirler arasında yer alır. Londra’da dil eğitiminin ilerde sağlayacağı avantajların yanı sıra farklı deneyimler kazanmak da mümkündür. Londra’da ingilizce öğrenmek için bir çok neden vardır.

Londra Dil Okulları Londra aynı zamanda multi-etnik nüfusun ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde eğlence hayatının, moda, sanat ve müziğin de merkezidir. Londra dil okulları şehrin neredeyse tamamına yayılmıştır. Londra'da İngilizce eğitimi almak bir ayrıcalıktır. Şehrin civarında konumlanmış 3 tane havalimanı vardır. Dünyanın en heyecan verici başkentlerinden biri olan Londra, ziyaretçilere çok geniş tiyatro, sinema, müze, sanat galerisi, kulüp, kafe, restoran çeşitliliği sunar. Klasikleşen iki katli kırmızı otobüsleri, siyah taksileri, telefon kulübeleri hatta posta kutuları ilginizi çekecektir.

Kanada'da Dil Eğitimi Kanada dil okulları son yıllarda dil okulu pazarındaki paylarını arttırabilmek için dil eğitim programlarında ciddi indirim ve kampanyalar uygulamaktadır.

İrlanda'da Dil Eğitimi İrlanda’da dil eğitimi alın ve sıcakkanlı bir halka, tarihi zenginliğe ve muhteşem bir doğaya sahip bu ülkeyi tanıyın. İrlanda veya resmi adıyla İrlanda Cumhuriyeti Büyük Britanya Adası'nın batısında ki İrlanda Adası'nın yaklaşık altıda beşini kaplayan ve kuzeybatı Avrupa'da bulunan bir ülkedir. İrlanda’da Gal dili ve İngilizce olmak üzere iki resmî dili vardır. Tüm okullarda İrlandaca mecburi dildir ancak herkes İngilizceyi de çok iyi düzeyde bilir ve konuşur. İrlanda dil okulları, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere sundukları kaliteli İngilizce dil eğitimi ile adlarını son yıllarda oldukça duyurmaya başlamışlardır.

Malta'da Dil Eğitimi Malta'da dil eğitimi alacak olan öğrenciler tatil havasında bir dil eğitim süreci yaşayacaklardır. Malta’nın iki resmi dili olması dil eğitiminiz boyunca İngilizce yanında temel düzeyde de olsa Maltaca öğrenmenize olanak sağlar. Malta dil okulları herkes tarafından bilinen ve tercih edilen bir yer olmuş, öğrencilerin tercihlerinde de ilk sıralarda yer almıştır. Malta dil okulu fiyatları, İngiltere ve Amerika'ya kıyasla çok daha ucuz olduğu için ülkemizde İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin aklına gelen ilk seçeneklerden birisidir.

Avustralya'da Dil Eğitimi Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan listede her yıl en yaşanılabilir ülkeler sıralamasında daima ilk 5 içinde yer alan Avustralya; canlı, enerjik ve sıcakkanlı insanları, devasa parkları, harika plajları, temiz havası, geniş yolları, çok kültürlü yapısı ve düşük suç oranlarıile öğrenciler için en ideal ülkedir. Uzun dönem yurtdışı dil eğitimi deyince akla gelen ilk ülke Avustralya'dır. Avustralya'da dil eğitimi programlarına 25 hafta ve üzeri katılan öğrencilere yasal olarak çalışma izni verilmektedir. Avustralya İngilizce öğrenmek için ideal bir yerdir. Harika bir iklimde, stresten uzak bir yaşam tarzı içinde, hem büyük şehrin imkanlarına hem de plaj keyfine erişebileceğiniz bir konumda olmak istiyorsanız sizin için en doğru tercih İngilizceyi Avustralya'da öğrenmek.

Amerika'da Dil Eğitimi Amerika'da dil eğitimi almak ve özgürlüğün tadını çıkarmak hemen hemen herkesin hayallerini süslemektedir. Amerika dil okulları neredeyse ülkenin tamamına yayılmakla beraber doğu ve batı yakasında aşırı yoğunluk göstermektedir. Amerika dil okulu fiyatları büyük bir aralığa sahiptir. Seçilen şehir, okul ve konaklama türüne göre oldukça farklılıklar gösterebilmektedir.

İngiltere'de Dil Eğitimi Bir dili en iyi, en hızlı ve en kolay o dilin ana vatanında öğrenebilirsiniz. İngiltere'de dil eğitimi bu açıdan yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin bir numaralı tercihidir. İngiltere'de sayısız dil okulu bulunmaktadır ve bu dil okullarının uygulamaları genelde benzer özellikler göstermektedir. İngiltere'deki dil okulları arasında hemen hemen her bütçeye uygun bir seçenek bulunmaktadır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Yurtdışında dil eğitimi almak günümüzde en çok tercih edilen yurtdışı eğitim programıdır. Yurtdışı dil okulları dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle dolup taşmaktadır. Yurtdışı dil eğitimi ile sizler hem dil öğrenir ve geliştirir hem de farklı ülkelerin kültür ve geleneklerini yakından tanırsınız. Yurtdışı dil eğitimi ile yaşam tecrübeniz artacağı gibi problem çözme odaklı bir gelişme sergilersiniz. Yeni insanlarla daha kolay iletişim kuracağınız için iş yerinde özellikle grup çalışmalarında daha başarılı olursunuz.

Yurtdışı Dil Okulları Yurtdışı dil okulları ve dil eğitimi hakkında uzman tavsiyeleri, eğitim fiyatları, şehir tavsiyesi, konaklama seçenekleri, burs olanakları.

Amerika'da Dil Okulu için Hangi Şehir Tercih Edilmeli Amerika'da dil eğitimi almak için hangi okul ve hangi şehir tercih edilmeli? Amerika dil okulu tavsiyeleri, Amerika'da eğitim almak için şehir tavsiyeleri.

İngiltere Dil Okulu Tavsiyesi İngiltere'de dil okulu ve dil eğitimi tavsiyesi, en iyi İngiltere dil okulu, ingiltere'de hangi şehirde dil eğitimi, İngiltere dil okulu fiyatları.

İngiltere'de Yaz Okulu İngiltere İngilizcenin en iyi şekilde öğrenilebileceği ülkelerin başında geliyor. Bunun nedeni ülkede kullanılan ana dilin İngilizce olması ve yirmi dört saatinizin İngilizceyle geçmesidir.

Yabancı Dil Öğrenme Süreci Dil öğreniminde sol beyinli olan insanların dili sağ beyinli olan insanlara göre daha çabuk öğrenebildikleri gözlemlenmiştir.

Üniversite Öncesi Dil Eğitimi ve Şartlı Kabul Şartlı kabul sistemiyle öğrenciler üniversitelere ön koşullu/şatlı kabul ile kabul edilerek yurtdışında üniversite okuma hakkını kazanabilirler. Peki nedir bu şartlı kabul?

Neden Üçüncü bir dil öğrenmeliyim? Üniversitede okurken hafta sonları çalışmak için bazı kurumlara Öz geçmişimi gönderdim. Bazı kurumlar tarafından iş görüşmesine çağırıldım, bazı kurumlar tarafından hiç aranmadım.

Bir dil Bir İnsan, İki Dil İki İnsan... Yazıma bir psikolog ve dil bilimci olan Frank Smith’in “You can’t see other people’s point of view,when you have only one language-Tek dil konuşan insanlar diğer insanların bakış açılarını göremezler” sözüyle başlamak istiyorum.

Yurtdışında Dil Eğitimi - Yurtta Konaklama Yurtdışında eğitim alırken yurt konaklamasını seçeceksiniz dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır. Aile yanı konaklaması varken neden yurt konaklamasını tercih etmelisiniz?

Yabancı Dil Bilmenin Önemi Dünya değişiyor ve globalleşen ekonomide artık eskisi gibi sınırlar kalmadı, hele de internet sonrası iş yapış şekilleri tamamen değişti. Bu yeni yüzyılda sadece bilgi birikimi ve deneyim yeterli olmuyor, aynı zamanda iyi bir yabancı dil bilmekte gerekliliklerden birisi olarak gösteriliyor. Peki hangi dili ve ne kadar öğrenmek lazım gibi sorular hep soruluyor.

Dil Okulu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Yurtdışında dil eğitimi veren binlerce kurum vardır. Bunlar arasında seçim yaparken en çok dikkat etmeniz gereken noktalar, programın “kalitesi, uygunluğu ve size katacağı değer”dir.

Yurtdışında Dil Eğitimi Almak Yurtdışında dil eğitimi size bir dilin yaşam içerisinde kullanıldığı her noktada onu yaşayarak öğrenme imkanı sunmaktadır. Dil öğreniminiz sadece sınıf içerisinde ders anlatımı, test ve sınıf içi iletişim ile sınırlı kalmayacaktır.

Yurtdışında Dil Eğitimi - Aile Yanında Konaklama YURTDIŞINDA DİL EĞİTİMİ – AİLE YANINDA KONAKLAMA. Yurtdışında eğitime giderken ne tip bir konaklama alınacağı konusunda hep bir soru işareti vardır.

Yurtdışı Dil Eğitimi Merkez Seçimi Yurtdışında dil eğitimi için karar verdiğinizde hangi ülkede eğitim alacağınızı düşünür, yurtdışına giden arkadaşlarınızdan fikir alır ve başvuru yaptığınız eğitim danışmanlık firmasının yönlendirmesiyle bir sonuca varırsınız. Bu haftaki yazımda merkez seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

İngilizce Öğrenmenin En Güzel Yolu Dünya tek dil konuşmaya doğru gidiyor. İnternetin de büyük etkisiyle İngilizce dünya insanının ortak dili olmaya başladı.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA