Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Atlantic City Dil Okulları

Atlantic City Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Atlantic City Dil Eğitimi Atlantic City, ABD'de Atlas Okyanusu kıyısında New Jersey eyaletinin güneydoğu kesimindeki Atlantic iline bağlı bir kenttir. Nüfusu 39,684 kişidir. 

Absecon Deniz Feneri Tarihi Sit Alanı (fener 1857'den 1933'e değin kullanılmıştır) kent yakınındadır. 11 km batıdaki tarihi Smithville kasabasında, aralarında mağaza, değirmen ve üç hanın bulunduğu onarılmış 18. yüzyıl yapıları vardır. 

Atlantic City nemli yarı-tropikal bir iklime sahiptir. Gulf Stream'in yumuşatıcı etkisiyle New Jersey'nin kuzey ve iç kesimlerinde görülen sert kış koşulları yaşanmaz. Atlantic City, Gulf Stream'in yumuşattığı ılıman kış iklimi sayesinde gözde bir sayfiye haline gelmiştir. Atlantic City'deki turistik ticaret, II. Dünya Savaşı sonrasında önemli ölçüde azalmıştır. Kentin durgun ekonomisini canlandırmak umuduyla , 1976'da eyalet çapında bir referandum düzenlenerek kumar yasallaştırıldı. Kumarhanelerin gelişmesi, iş ve gelir olanaklarını büyük ölçüde artırdı.

 Turizm ve kumarhanelerin yanı sıra Atlantic City, bir tarım ve deniz ürünleri, ticaret ve yükleme merkezidir; dokuma, şekerleme, cam ve porselen üretimi gibi bazı hafif sanayi dalları da vardır. 


Atlantic City Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA